info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tylol Hot Pediatric

Çmimi:270.00 L

Antigripal për fëmijë mbi 6 vjeç
Kuti x 12 bustina

Stock: S’ka stok

SKU: 4242
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

12 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Tylol Hot Pediatric ka veti analgjezike, antipiretike, antihistaminike dhe dekongjestionante, si pasojë e përmbajtjes së paracetamolit, pseudoefedrinës dhe klorfeniraminës.
Paracetamoli është një substancë me veti antipiretike dhe analgjezike.
Klorfeniramina vepron si antagoniste e receptorëve H1 dhe lehtëson simptomat e tilla si: bllokimi dhe rrjedhja e hundëve, skuqja dhe/ose lotimi i syve.
Pseudoefedrina është një aminë simpatomimetike me veti të fuqishme dekongjestionante në rrugët e sipërme të frymëmarrjes.

Indikimet:
Tylol Hot Pediatric indikohet për lehtësimin e rrufës së zakonshme, gripit dhe infeksioneve të tjera të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes që shfaqin simptomat e mëposhtme:
-Dhimbje koke dhe temperaturë e lartë trupore.
-Bllokim dhe rrjedhje hundësh.
-Tështima.
-Dhimbje të ndryshme.
-Gjendje e sëmurë.

Kundërindikimet:
-Nuk duhet të përdoret te personat që janë alergjikë ndaj përbërësve të pranishëm në këtë formulim.
-Nuk duhet të përdoret nga personat që kanë funksion të dëmtuar rëndë të veshkave, mëlçisë apo zemrës.
-Nuk duhet të përdoret njëkohësisht me frenues të MAO. Duhet të ketë një diferencë kohore prej 14 ditësh nga ndërprerja e barnave inhibues të MAO me Tylol Hot-in.

Efekte të mundshme anësore:
-reaksione mbindjeshmërie;
-çrregullime në formulën e gjakut (ndryshim të numrit të elementëve të gjakut);
-sedacion;
-efekte antimuskarinike.
Këto janë vetëm disa efekte anësore që mund të japë ky medikament.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përmbajtja e një bustine tretet në një gotë me rreth 80 ml ujë të nxehtë dhe duhet pirë menjëherë.
Nëse është e nevojshme mund të merret 1 bustinë e dytë rreth 6 orë mbas të parës.
Nuk këshillohet të përdoren më shumë se 4 bustina Tylol Hot Pediatric në ditë.

Përbërësit

paracetamol 250mg, klorfeniraminë maleat 2 mg, pseudoefedrinë HCl 30 mg, sodium benzoat, acid citrik anhidrat, kinolinë e verdhë, sheqer i rafinuar, aromë portokalli

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Attributes
  • Custom attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping