info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

A-ferin Pediatric shurup

Çmimi:256.00 L

Shurup antigripal për fëmijë
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: 003489
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Suitable For

Përshkrimi

A-ferin Plus është një bar antipiretik, analgjezik, anti-alergjik dhe dekongjestionant.

Indikimet
A-ferin Plus indikohet të përdoret në lehtësimin e përkohshëm të temperaturës dhe dhimbjeve të shoqëruara me grip dhe ftohje të zakonshme.

A-ferin Plus kundërindikohet:
-nëse keni ndjeshmëri nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
-te pacientët me insufiçiencë hepatike;
-te pacientët që vuajnë nga hipertensioni;
-te pacientët që kanë sëmundje koronaro-arteriale;
-te pacientët që përdorin ose kanë përdorur të paktën 14 ditët e fundit IMAO;
-te pacientët që janë duke përdorur furazolidon.

Efektet e padëshiruara:
-reaksione alergjike;
-rashe në lëkurë;
-çrregullime të formulës leukocitare (rrallë);
-nauzea;
-të vjella;
-konstipacion;
-letargji;
-tharje goje;
-djersitje;
-marrje mendsh;
-skuqje.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përpara se tu jepni këtë medikament fëmijëve tuaj duhet të këshilloheni paraprakisht me mjekun pediatër, sidomos për fëmijët nën 6 vjeç.
Në rast se mjeku nuk e rekomandon ndryshe këshillohen dozat e mëposhtme:
-fëmijët 3 muajsh deri në 1 vjeç, 1.25 ml çdo 4-6 orë;
-fëmijët 1-2 vjeç, 2.5 ml çdo 4-6 orë;
-fëmijët 2-6 vjeç, 5 ml çdo 4-6 orë;
-fëmijët 6-12 vjeç, 10 ml çdo 4-6 orë.
Nuk duhet të përdoret më shumë se 4 herë në ditë.

Përbërësit

paracetamol, klorfeniraminë maleat, pseudoefedrine klorhidrat, karamel, metil paraben, propil paraben, sorbitol. Sakarinat natriumi, nektarinë

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping