info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Natural E-400 Softgels

Çmimi:1,650.00 L 1,485.00 L -10%

Suplement me vitaminë E dhe selen me veti antioksiduese
Paketim x 50 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina E është një vitaminë
e tretshme në yndyrna, e cila njihet për vetinë e saj antioksiduese.
Së bashku me selenin, një mineral i pranishëm në këtë formulim, vepron kundër radikaleve të lira të formuara gjatë proçeseve metabolike ose nga faktorët mjedisorë, duke mbrojtur qelizat e trupit nga stresi oksidativ.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Përmban sasi të vogla natriumi.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet
një kapsul në ditë bashkë me ushqimin.

Përbërësit

Serving Size: 1 Softgel
Servings Per Container: 100
Amount per Serving % Daily Value

Vitamin E
(as unesterified d-alpha Tocopherol) 400 IU 1333%
Selenium (from Selenium Yeast) 100 mcg 143%
Natural Mixed Tocopherols
(d-beta, d-gamma, d-delta) 48 mg †
Other Ingredients: Softgel Capsule (bovine gelatin, glycerin, water, carob), Soybean Oil, Beeswax and Soy Lecithin.