info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Magnesium Topical Spray

Çmimi:1,650.00 L 1,485.00 L -10%

Spraj me përmbajtje magnezi për përdorim në lëkurë
Paketim x 237ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim në formë spraji me bazë ujore, lehtësisht i absorbueshëm nga lëkura dhe jo-i yndyrshëm.
Përmban klorur magneziumi në sasi të lartë.
Kloruri i magnezit nxirret nga deti Zechstein në Hollandë dhe ka një pastërti të lartë.
Magneziumi ndihmon për mirë-funksionimin e muskujve, nervave dhe merr pjesë në një sërë proçesesh të tjera në organizëm.
Pa gluten.
Pa parabene.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore ditore.

Përdorimi

Aplikohen 2-5 sprucime në lëkurë (4 sprucime = 66mg magnez elementar) dhe masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura.
Në disa raste rreth zonës ku aplikohet spraji ngelen disa shënja të bardha të cilat mund të hiqen lehtësisht duke i fshirë me një peshqir.
Mund të spruconi 2 herë sprajin në një enë me ujë të ngrohtë dhe të mbani këmbët për 20-30 minuta.
Ndërpritet përdorimi në raste irritimi të lëkurës.

Përbërësit

Water and Magnesium Chloride Hexahydrate