info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Magnesium Capsules

Çmimi:2,649.60 L 2,384.64 L -10%

Suplement me magnez pwr tw rritur
Paketim x 180 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Magnezi është një mineral esencial për metabolizmin dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përçimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave. Është një kofaktor i nevojshëm për funksionimin e rreth 300 enzimave.
Ndër reaksionet e katalizuar nga këto enzima janë: sinteza e acideve yndyrore, sinteza e proteinave dhe metabolizimi i glukozës.
Magnezi është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e balancës së kalciumit përmes efekteve të tij në gjëndren e paratiroides.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa sojë.
Pa arra.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjatarianë.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Përdorimi

Rekomandohet të merret
një kapsul në ditë.

Përbërësit

Serving Size: 1 Veg Capsule
Servings Per Container: 180
Amount per Serving % Daily Value
Magnesium
(from Magnesium Oxide, Magnesium Citrate
and Magnesium Aspartate) 400 mg 95%
Other Ingredients: Rice Flour, Cellulose (capsule), Silica and Stearic Acid (vegetable source).