info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Betaine HCl 648 mg

Çmimi:2,949.60 L 2,654.64 L -10%

Suplement me betainë që përmirëson tretjen
120 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

120 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Acidi klorhidrik është një substancë që prodhohet në stomak, ku ndihmon në shpërbërjen e proteinave duke aktivizuar pepsinën, ndihmon në mbajtjen e florës intestinale normale dhe nxit çlirimin e disa enzimave në zorrë.

Vihet re që me rritjen e moshës, prodhimi i acidit klorhidrik fillon të ulet, prandaj është e rëndësishme marrja e suplementeve që ndihmojnë në ruajtjen e funksionit tretës.
Now Betaine HCl është formuluar për të mbështetur tretjen në stomak.

Pa maja.
Pa sojë.
Pa arra.
Pa produkte të bulmetit.
Pa qumësht.
Pa vezë.
Keto friendly.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I prodhuar sipas GMP-së.
I çertifikuar nga UL.

Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një problem shëndetësor të caktuar.

Përdorimi

Merret 1 kapsulë nw fillim të çdo vakti ushqimor.
Të mos merret me stomakun bosh.
Të mos përdoret te personat me ulçer të stomakut ose duodenale.

Përbërësit

Serving Size: 1 Veg Capsule
Servings Per Container: 120
Amount per Serving % Daily Value
** Daily Value not established.
Betaine HCl 648 mg **
Acid-Stable Protease (150 SAPU)
(Fungal Pepsin from Aspergillus niger) 150 mg **
Other Ingredients: Hypromellose (cellulose capsule), Microcrystalline Cellulose, Magnesium Stearate (vegetable source) and Silicon Dioxide.