info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now B-12 1000mcg

Çmimi:1,320.00 L 1,188.00 L -10%

Suplement me vitaminë B-12 dhe acid folik
Paketim x 100 lozenge (tableta të tretshme nën gjuhë)

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina B-12 (Cyanocobalamin)
është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat. Vitamina B12 është thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë proçesit të ndarjes qelizore.
Marrja e saj në sasinë e duhur së bashku me acidin folik dhe vitaminën B6 është vendimtare për shndërrimin e homocisteinës në metioninë, e rëndësishme për mirë-funksionimin e sistemit kardiovaskular.
Vitamina B-12 depozitohet në mëlçi dhe si burim ushqimor për të janë kafshët. Për këtë arsye rekomandohet marrja e suplementeve të vitaminës B-12 nga vegjetarianët.
Sipas FDA: ”Vitamina B-12 ul rrezikun e shfaqjes së sëmundjeve vaskulare”.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Pa sojë.
Pa arra.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore ditore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj para se të përdorni produktin.
Pas hapjes ruhet në një vend të freskët dhe pa lagështi.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 lozenge në ditë pas ushqimit.
Mund të përtypet ose të mbahet në gojë derisa të tretet plotësisht.

Përbërësit

Serving Size: 1 Lozenge
Servings Per Container: 100
Amount per Serving % Daily Value
Folate 167 mcg DFE
(100 mcg folic acid) 42%
Vitamin B-12
(as Cyanocobalamin) 1 mg (1,000 mcg) 41,667%
Other Ingredients: Fructose, Microcrystalline Cellulose, Sorbitol, Natural Flavors, Stearic Acid (vegetable source), Magnesium Stearate (vegetable source) and Silicon Dioxide.