info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Nivea Sun Protect & Dry Touch Cream-Gel SPF 30

Çmimi:1,730.00 L

Xhel-krem me faktor mesatar mbrojtës për trupin.
175 ml

Stock: S’ka stok

SKU: NI208

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

,

Masa

175 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Krem-xhel për trupin me SPF 30, i cili ofron mbrojtje efektive ndaj rrezeve UVA/UVB.
Teksturë e lehtë dhe jo e yndyrshme, e cila përthithet menjëherë nga lëkura.
Rezistente ndaj djersës dhe ujit.
100% transparente dhe nuk lë shenja të bardha.
I përshtatshëm për përdorim gjatë sportit.

Nivea Sun synon të minimizojë ndikimin në mjedis.
Respekton lëkurën dhe planetin me formulën “Ocean respect” pa filtra UV oktinoksate, oksibenzone, oktokrilen dhe mikroplastikë.
Formulë 70% e biodegradueshme.

Përdorimi

Tundeni para përdorimit.
Hidhni nje sasi të konsiderueshme kremi në duar dhe aplikojeni butësisht në trup 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Riaplikojeni çdo 2 orë.

Përbërësit

Aqua, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Panthenol, Copernicia Cerifera Cera, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tetrasodium Iminodisuccinate, Cellulose Gum, Tocopheryl Acetate, Sucrose Polystearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydrogenated Polyisobutene, VP/Hexadecene Copolymer, Microcrystalline Cellulose, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Linalool, Limonene, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Coumarin, Parfum

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping