info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

NaturaVerde Bio Ultra Delicate Body and Hair Wash

Çmimi:L750.00

Detergjent larës organik për trupin dhe flokët e bebes.
200ml.

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Formula e pasur me ekstraktet e kamomilit dhe tërshërës e bën larësin NaturaVerde shumë të përshtatshëm për flokët dhe lëkurën delikate të bebes, duke e mbajtur atë të butë dhe duke ruajtur pH fiziologjik të lëkurës.
Përbërës me origjinë nga ferma organike.
-Pa kolorantë.
-Testuar dermatologjikisht.
-Pa parabenë ,pa ftalate.
– Testuar për nikel, krom, kobalt.
-Parfum pa përbërës alergjenë.

Përdorimi

Hidhet një sasi e vogël ne dorë dhe aplikohet mbi flokët dhe lëkurën e bebes duke e masazhuar lehtësisht.
Shpëlahet me ujë të ngrohtë.

Përbërësit

Aqua (Water), Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Coco-Betaine, Sodium Cocoyl Glycinate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Cocoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Glycerin*, Chamomilla Recutita Flower Extract (Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract)*, Avena Sativa Bran Extract (Avena Sativa (Oat) Bran Extract)*, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Phytate, Lactic Acid, Parfum (Fragrance).

* Lëndë të para organike të çertifikuara.