info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Medivit Vitamine D3 + Fluor Drops

Çmimi:L900.00

Vitaminë D3 dhe fluor për fëmijë 20ml

Stock: 15 in stock

SKU: 004361
Tags: , , , , ,

Additional information

Përshkrimi

Vitaminë me pika për bebe dhe fëmijë.
Formulimi përmban vitaminën D3 dhe fluorin të rëndësishme për:
-parandalimin e kariesit dentar;
-për rritjen dhe zhvillin e kockave;
-për parandalimin e rakitizmit.
Vitamina D3 ndihmon në përthithjen e kalçiumit dhe fosforit nga organizmi.
Nuk këshillohet marrja e produkteve me bazë fluori kur përqëndrimi i tij në ujin e pijshëm është mbi 0.7mg/l.
Nuk rekomandohet te individët që janë të ndjeshëm ndaj ndonjërit prej përbërësve të formulimit.
Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.
Produkti ruhet në vend të freskët, të thatë, i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Bebe dhe fëmijë: 5 pika në ditë.
Pikat mund të jepen siç janë ose të tretura në pak ujë.
Nuk rekomandohet të treten në qumësht, kos ose lengje frutash.

Përbërësit

Purified water, glycerol, xanthan gum. Sodium fluoride, Vitamin D3, citric acid, berries. Preservatives: sodium benzoate, Potassium sorbate. 5 drops% RDA Fluoride 0.25 mg, Vitamin D3 10 mcg 142.8% C