info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Medel Dermo Peel Microdermoabrazion

Çmimi:L4,950.00

Pajisje Medel që realizon peeling të lëkurës

Stock: 1 in stock

SKU: 0044958565
Tags: , , , ,

Additional information

Përshkrimi

Zgjedhja e duhur për peeling profesional në kushte shtëpie.
Ka veprim të dyfishtë:
-largon qelizat e vdekura të lëkurës (peeling rigjallërues);
-favorizon mikroqarkullimin dhe stimulon rigjenerimin e qelizave, përmes masazhimit nën presion.
Peeling-u realizohet në zonën e ballit, mollëzave, hundës dhe rreth buzëve në dy intensitete të ndryshme.
Seti përmban:
-20 filtra të cilët absorbojnë papastërtitë e lëkurës;
-3 koka ndërruese, një për sipërfaqet e vogla, një për zonat më të ndjeshme dhe një për trajtimin e zonave me probleme.
E përshtatshme edhe për lëkurë të ndjeshme.
E pajisur me adaptor.

Përdorimi

Aplikimi bëhet duke nisur nga zona e ballit dhe vazhdohet drejt qafës.
Rekomandohet të përdoret 1 herë në javë.