info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

La Roche Posay Toleriane Dermallergo Light Cream

Çmimi:3,790.00 L

Përkujdesje hidratuese për lëkurë normale, mikse dhe shumë të ndjeshme
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Toleriane Dermallergo Light Cream ndihmon në riparimin dhe mbrojtjen e funksionit barrierë të lëkurës, për të parandaluar zhvillimin e reaksioneve alergjike.
Testuar klinikisht në lëkurat me prirje alergjike.
Kjo formulë ultra-minimaliste siguron lehtësim të menjëhershëm të ndjesive të pakëndshme në lëkurë.

Ditë pas dite, hipersensitiviteti i lëkurës zvogëlohet dhe rivendoset komoditeti afatgjatë. Formuluar me neurosensinë për të ndihmuar në qetësimin e menjëhershëm të lëkurës, ujin termal La Roche-Posay dhe gjalpin shea i cili ndihmon në rigjenerimin e lipideve për të rikthyer rehatinë dhe hidratimin e lëkurës.

-Formuluar për lëkurë shumë të ndjeshme.
-Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.
-Paketim ultra-hermetik.
– Pa aromë, pa parabene, pa konservantë, pa alkool, pa ngjyrues, pa lanolinë.
-Formulim hipoalergjik.
-Jo-komedogjenik.

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në të gjithë fytyrën, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përbërësit

AQUA / WATER / EAU • ISOCETYL STEARATE • BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER • GLYCERIN • ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH • SQUALANE • PENTYLENE GLYCOL • BUTYLENE GLYCOL • PEG-100 STEARATE • GLYCERYL STEARATE • CETYL ALCOHOL • SALVIA MILTIORRHIZA ROOT EXTRACT • SODIUM HYDROXIDE SPHINGOMONAS • FERMENT EXTRACT • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping