info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Kloroben Oral Spray

Çmimi:591.00 L

Spraj oral me efekt antibakterial, analgjezik dhe anti-inflamator
Flakon x 30 ml

Stock: Ka stok

SKU: 002809

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Suitable For

Përshkrimi

Kloroben është një solucion i pastër, me shije të ëmbël dhe me aromë mente.
Përmban glukonatin e klorheksidinës (me veprim antimikrobial) dhe hidroklorurin e benzidaminës (me efekt anti-inflamator dhe anestezik lokal).

Kloroben përdoret:
– në inflamacionin e mukozës së gojës, të fytit dhe gingivitit me dhimbje, inflamacionin e sipërfaqes së gojës, faringit, tonsilit dhe plagë;
– në parandalimin e sëmundjeve mikrobike që shkaktojnë inflamacion të gojës dhe fytit, lehtësimin e enjtjes dhe zbutjen e simptomave të gingivitit;
– para dhe pas ndërhyrjeve në indet që rrethojnë dhëmbët;
– në irritim të mukozës orale të shkaktuar nga rrezatimi ose mjekimi i kancerit;
– për të parandaluar mbivendosjen e pllakave dentare të shkaktuara nga bakteret dhe mbeturinat ushqimore rreth dhëmbëve.

Mos përdorni Kloroben nëse:
– jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Kloroben spraj oral përmban sorbitol. Nëse keni intolerancë nga disa sheqerna, këshillohuni me mjekun tuaj nëse duhet ta përdorni ose jo këtë spraj.
Duhet patur kujdes me përdorimin e sprajit te personat që kanë funksion të dëmtuar rëndë të mëlçisë ose veshkave.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Kloroben administrohet direkt në fyt ose në zonën e inflamuar.
Doza e zakonshme për të rriturit është 5-10 spraje.
Nëse është e nevojshme doza mund të përsëritet çdo 1.5-3 orë.
Te fëmijët mbi 6 vjeç, spraji administrohet direkt në fyt ose në zonën e inflamuar. Doza e zakonshme është 5 spraje.
Nëse është e nevojshme doza mund të ripërsëritet çdo 1.5-3 orë.
Kloroben nuk përdoret te fëmijët nën 6 vjeç.
Kloroben përdoret i paholluar.
Kloroben nuk duhet të gëlltitet.
Spraji aplikohet në kavitetin oral.

Përbërësit

klorheksidinë glukonat, benzidaminë HCl, polifoniksorbate 20, sorbitol, propilen glikol, kinoline e verdhe, esencë mente, sukralozë, MP ecocooli, patente V blu, monohidrat i acidit citrik, dihidrat I citrateve te natriumit, uje i distiluar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping