info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Hivotex 30 mg/5 ml (ambroksol)

Çmimi:392.00 L

Shurup me veprim mukolitik
125 ml

Stock: Ka stok

SKU: 0044346
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

125 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Shurupi Hivotex përmban ambroksol, një substancë që demonstron se mund të shtojë eleminimin e sekrecioneve bronkiale. Ai gjithashtu rrit prodhimin e faktorit surfaktant të mushkërive dhe funksionin e epitelit ciliar.
Këto veti të ambroksolit kanë çuar në përmirësimin e lëvizshmërisë dhe transportit të mukusit.
Rritja e sekrecioneve dhe e klirensit mukociliar lehtëson ekspektorimin dhe qetëson kollën.

Mos përdorni Hivotex nëse:
-jeni alergjik ndaj hidroklorurit të ambroksolit ose ndonjërit prej përbërësve të këtij shurupi;
-keni një sëmundje të rrallë kongjenitale që mund të çojë në papajtueshmëri me disa nga përbërësit e këtij medikamenti;
– jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.
Hivotex kundërindikohet të përdoret edhe te fëmijët nën 2 vjeç, sepse mund të shkaktojë obliteracion të bronkeve.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Siguria e administrimit të ambroksolit gjatë shtatzënisë ende nuk është vërtetuar klinikisht, për këtë arsye përdorimi i Hivotex gjatë shtatzënisë nuk rekomandohet.
Siguria e administrimit të ambroksolit gjatë ushqyerjes me gji ende nuk është vërtetuar klinikisht, për këtë arsye përdorimi i Hivotex gjatë ushqyerjes me gji nuk rekomandohet.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Ju lutemi ndiqni me kujdes udhëzimet e mjekut tuaj përpara se të përdorni këtë medikament.
Lexoni me kujdes fletëudhëzuesin brenda paketimit.
Pyesni mjekun ose farmacistin tuaj nëse nuk jeni të sigurt për diçka.

Hivotex është formuluar për t’u administruar në rrugë orale.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 5-10 ml dy herë në ditë.
-Fëmijët: rekomandohet një dozë totale ditore prej 1,2-1,6 mg për kg peshë trupore. Nëse nuk ka udhëzime të tjera:
*Fëmijët 6-12 vjeç: 2.5 ml, 2-3 herë në ditë.
*Fëmijët 2-5 vjeç: 1.25 ml, 3 herë në ditë.
Duhet të administrohet me një sasi të mjaftueshme uji.
Rekomandohet administrimi pas vaktit ushqimor.
Tek fëmijët 2-6 vjeç, duhet të jepet nën mbikëqyrjen mjekësore.

Përbërësit

ambroxol hydrochloride, hydroxyethylcellulose, sorbitol solution 70%, glycerol solution 85%, saccharin sodium dihydrate, essence orange, menthol, benzoic acid, propylene glycol, water purified

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping