info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Hipp Good Night Milk Baby biscuit with Apple

Çmimi:L250.00

Pure me mollë, biskota dhe qumësht për fëmijë mbi 4 muaj
190 g

Stock: In stock

Additional information

Masa

190 g

Brand

Formulation

Specific For

Përshkrimi

Pas muajit të katërt fëmijët fillojnë të mos ngopen vetëm me qumësht. Hipp ofron për fëmijët pure me shije të larmishme.

Një prej tyre është pureja me mollë dhe biskota.
• Përmban gluten
• Prodhim organik
• Biskotat përmbajnë vezë dhe arra.
• Pa konservat, aromatizues, ngjyrues dhe trashës
• Mbyllje hermetike e kapakut me vakum

• Nga 4 muajsh.

Përdorimi

Të përdoret si vakt i plotë. Ngroheni puren, përziejeni dhe kontrolloni temperaturën. Ju lutem përdorni lugë plastike.

Pas hapjes të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet ditën tjetër. Përdoret për fëmijë nga muaji i 4.

Përbërësit

qumësht i përgatitur (35% qumësht*,ujë, vaj misri) lëng molle* nga koncentrati i lëngut të mollës, ujë, biskotë* 7% (miell gruri, pluhur i ëmbëlsuar hirre*,gjalp*,niseshte*), mollë* 5%, niseshte orizi*, miell drithrash* 1%(grurë*, grurë kokër gjatë*, tërshërë*), karbonat kalciumi, vitamin B1, vitamin A, vitaminD.
Mund të përmbajë gjurmë vezësh dhe arrash.