info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Grippostad C capsules

Çmimi:422.00 L

Medikament OTC që lehtëson simptomat e gripit
Kuti x 20 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

20 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Grippostadi C përdoret për trajtim simptomatik të ftohjes, dhimbje koke, kongjestion nazal dhe kollë e thatë.
Grippostad C zvogëlon ethet dhe temperaturën e lartë të trupit.
Për shkak të kombinimit të lëndëve vepruese, dozat nuk mund të rregullohen nëse njëra nga substancat mbizotëron ndaj tjetrës.
Në këto raste mund të merrni një bar me përmbajtje tjetër.

Nuk duhet të përdorni Grippostad nëse:
-jeni alergjik ndaj paracetamolit ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim;
-jeni shtatzënë;
-ushqeni me gji;
-jeni fëmijë nën 12 vjeç.

Grippostad C nuk duhet përdorur njëkohësisht me alkoolin pasi shtohen efektet anësore.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Grippostad C nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji.

Grippostad C përmban laktozë, prandaj nëse jeni intolerant ndaj disa sheqernave këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë bar.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Nëse mjeku nuk e rekomandon ndryshe doza e këshilluar e Grippostad C është:
– të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç mund të konsumojnë 2 kapsula deri në 3 herë në ditë, në varësi të simptomave.
Kapsula pihet me një sasi të konsiderueshme lëngjesh.
Grippostad C nuk duhet të përdoret për një kohë shumë të gjatë dhe në doza të larta.

Përbërësit

paracetamol, acid askorbik, kafeinë, klorfeniraminë, xhelatinë, laktozë monohidrat, kinolinë e verdhë, eritrosin, dioksid titani

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping