info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Grippostad Hot Drink (paracetamol, vitaminë C)

Çmimi:477.00 L

Medikament OTC me veti antigripale
Kuti x 10 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

10 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Grippostad është një medikamentqë përdoret për të qetësuar dhimbjet dhe për të ulur temperaturën (bar me veti analgjezike dhe antipiretike).
Indikacionet:
– Dhimbje të lehta deri në mesatare dhe temperaturë.
Ky medikament përdoret tek fëmijët mbi 10 vjeç, adoleshentët dhe të rriturit.
Ju duhet të flisni me një mjek nëse nuk ndiheni më mirë ose nëse ndiheni më keq pas 3 ditësh konsumimi të Grippostadit bustinë.

Mos përdorni Grippostad:
– Nëse jeni alergjik ndaj paracetamolit ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij medikamenti.
– Nëse vuani nga sëmundje të mëlçisë.
– Tek fëmijët nën 10 vjeç dhe pacientët me peshë më të vogël se 40 kg.

Grippostad nuk duhet të përdoret me alkool.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose po planifikoni të keni një fëmijë, këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.
Nëse është e nevojshme, Grippostadi mund të përdoret gjatë shtatzënisë. Përdorni dozën më të ulët që lehtëson dhimbjen dhe/ose temperaturën në kohën më të shkurtër të mundshme. Kontaktoni mjekun ose farmacistin tuaj nëse dhimbja dhe/ose ethet nuk largohen, ose ju duhet ta merrni më shpesh.
Paracetamoli del në qumështin e gjirit. Duke qenë se nuk janë zbuluar efekte anësore tek foshnja, zakonisht nuk është e nevojshme të ndërpritet përdorimi i paracetamolit gjatë ushqyerjes me gji.

Ky medikament OTC përmban 95 mg aspartam për bustinë. Aspartami është burim i fenilalaninës. Kjo mund të jetë e dëmshme nëse keni fenilketonuri, një çrregullim i rrallë gjenetik ku fenilalanina nuk shpërbëhet dhe grumbullohet në trup.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.”

Përdorimi

Zbrazni përmbajtjen e bustinës Grippostad në një filxhan, derdhni ujë të nxehtë, përzjejeni dhe pijeni sa është e nxehtë.
Pamja e tretësirës që formohet pas tretjes së pluhurit është paksa e turbullt, me ngjyrë të qartë në të verdhë të ndezur.

Intervali ndërmjet dozave duhet të jetë 6-8 orë dhe mund të merren 3-4 doza në ditë.
Intervali ndërmjet çdo doze duhet të jetë së paku 6 orë.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.
Mos pini më shumë se një bustinë përnjëheresh.

Përbërësit

50 mg of ascorbic acid (vitamin C), aspartame, anhydrous citric acid, ethyl cellulose, anhydrous colloidal silica, sucrose, lemon flavouring(contains gum acacia E414), carbohydrates

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping