info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Gripoblock Adulti Hot Drinks

Çmimi:636.00 L

Medikament OTC që lehtëson simptomat e gripit
Kuti x 12 bustina

Stock: S’ka stok

SKU: 0044245
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

12 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Gripoblock është një medikament OTC që kombinon paracetamolin me fenilefrinën dhe vitaminën C.
Paracetamoli ka veti analgjezike (qetëson dhimbjen) dhe antipiretike (ul temperaturën trupore). Në doza të larta ka dhe veprim anti-inflamator.
Fenilefrina ka veti të ngushtojë/kontraktojë enët e gjakut dhe të pakësojë fluksin e gjakut në to. Kjo sjell pakësim të sekrecioneve nazale, ulje të inflamacionit të mukozës dhe përmirësim të frymëmarrjes.
Acidi askorbik ka veti antioksiduese. Përmirëson gjendjen e përgjithshme të organizmit dhe rrit imunitetin.

Gripoblock përdoret për trajtimin afatshkurtër të dhimbjes së kokës, temperaturës së lartë, rrufës, tështimave dhe dhimbjes muskulore në situatat gripale dhe virozat e zakonshme.

Nuk përmban sheqer.

Shtatzania dhe ushqyerja me gji
Këshillohuni me mjekun tuaj ose lexoni fletë-udhëzuesin përpara se të përdorni këtë medikament.

Si çdo medikament tjetër dhe Gripoblock Adulti Hot Drinks ka efekte anësore.
Nuk duhet të përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç mund të konsumojnë 1 bustinë 3-4 herë në ditë, çdo 5-6 orë nëse është nevoja.
Intervali midis dy dozave nuk duhet të jetë më pak se 4 orë.
Nuk duhet të konsumoni më shumë se 4 bustina në ditë.

Përbërësit

Paracetamol 750 mg
Phenyleprine hydrochloride 10 mg
Ascorbic acid 60 mg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping