info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Purexpert Invisible Spot Patch

Çmimi:3,400.00 L 3,060.00 L -10%

Patch (ngjitëse) për trajtimin e akneve.
24 ngjitëse

Stock: Ka stok

SKU: GRM045
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

24 ngjitëse

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Patch (ngjitëse) të padukshme të cilat reduktojnë shpejt shfaqjen e shenjave, akneve dhe imperfeksioneve të tjera të lëkurës.
Qëndrojnë në lëkurë për 8 orë dhe mund të vendosen ditën ose natën.

Minimizojnë imperfeksionet
Parandalojnë formimin e shenjave
Veti antibakteriale dhe antiseptike
Reduktojnë inflamacionin

– Lulja e portokallit: Me një përmbajtje të lartë të vitaminës C, ky antioksidant i fuqishëm ndihmon në trajtimin dhe riparimin e lëkurës. Gjithashtu nxit prodhimin e kolagjenit i cili lejon lëkurën të rigjenerohet më shpejt.
– Vaji i pemës së çajit: Veti të fuqishme anti-bakteriale, antiseptike dhe anti-inflamatore.
– Ekstraktet e rrushit: Pengojnë rritjen e baktereve të cilat shkaktojnë akne. Përmbajtja e tij e pasur me antioksidantë gjithashtu i jep lëkurës mbrojtje kundër radikaleve të lirë.
– Acidi salicilik: Depërton në folikul për të korrigjuar formimin e sebumit të tepërt, duke eliminuar qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke ndihmuar në mbajtjen e poreve të pastra.

Përdorimi

Sigurohuni që lëkura të jetë e pastër dhe e thatë, më pas aplikojeni patch-in natën ose ditën.

Përbërësit

Acrylates copolymer, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Zea Mays (Corn) Germ Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Oil, Salicylic Acid, Limonene, Linalool, Geraniol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping