info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Enterogermina 2 Miliardi

Çmimi:674.00 L

Probiotik me 2 miliard spore të Bacillus Clausii, i përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur
Kuti x 10 flakonë

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

10 flakone

Suitable For

,

Përshkrimi

Enterogermina është zgjedhja nr.1 e mjekëve pediatër për të trajtuar diarrenë dhe simptomat e saj tek fëmijët.
Është një probiotik për fëmijët, që përmban sporet e Bacillus Clausii, një bakter miqësor, që zakonisht është i pranishme në zorrë. Bakteret e florës intestinale kanë një marrëdhënie simbiotike me organizmin pritës.

Flora e zorrëve të fëmijës suaj vihet vazhdimisht në punë nga arsye si ndryshimet sezonale, ndryshimet në dietë ose pasojat e terapisë me antibiotikë. Është e rëndësishme të ruhet ekuilibri i kësaj flore bakteriale sepse 70% e imunitetit të trupit qëndron në zorrë. Në këtë drejtim, Enterogermina 2 miliardë:
-Mban ekuilibrin e duhur të florës së zorrëve;
-Rivendos ekuilibrin e brendshëm bakterial për të ndihmuar në përmirësimin e imunitetit;
-Siguron kujdes të veçantë për zorrët;
-Ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit natyror të baktereve të zorrëve;
-Trajton shkakun rrënjësor të problemeve të tretjes si diarre dhe të ngjashme dhe nxit kthimin më të shpejtë të ekuilibrit bakterial në zorrë;
-Kontribuon në korrigjimin e dysvitaminozës- që është ç’ekuilibrim i prodhimit dhe përthithjes së vitaminave;
-Funksionon në menaxhimin efektiv të diarresë.

Enterogermina mund të konsumohet edhe për dhimbjet dhe shqetësimet e stomakut.

Enterogermina mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Nuk ka shije dhe aromë.
Nuk përmban gluten dhe as laktozë.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Enterogermina gjendet në formën e ampulave/shisheve të vogla që pihen nga goja.
Thjesht tundeniampulën/shishen, rrotulloni kapakun dhe pini lëngu.
Foshnjët mund të konsumojnë 1-2 shishe të vogla/ampula në ditë në intervale të rregullta.
Fëmijët, mund të konsumojnë 1-2 shishe të vogla/ampula në ditë, në intervale të rregullta.
Të rriturit, mund të konsumojnë 2-3 shishe të vogla/ampula në ditë.
Indikohet vetëm për përdorim oral.

Përbërësit

2 miliardi spore di Bacillus Claussi

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping