info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Bioflor 250 mg

Çmimi:529.00 L

Medikament OTC me veprim anti-diarreik
Kuti x 10 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 kapsula

Suitable For

,

Përshkrimi

Grupi farmako-terapeutik: Anti-diarreik, zëvëndësues i florës.
(A. Sistemi tretës dhe metabolizmi)

Indikimet:
-Trajtimi i infeksioneve akute diarreike tek të rriturit dhe fëmijët.
-Parandalimi dhe trajtimi i diarresë dhe kolitit, si pasojë e përdorimit të antibiotikëve.
-Shtesë në trajtimin me vankomicinë/metronidazol, për të parandaluar sëmundjet nga Clostridium difficile.
-Parandalimi i diarresë që vjen nga ushqyerja parenterale.
-Trajtimi i sindromit të zorrës së irrituar.

Mos përdorni Bioflor:
-Nëse jeni alergjik nga Saharomyces boulardu CNCM I-745 ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.
-Nëse keni një kateter venoz qëndror.
-Tek pacientët me sistem imunitar të dëmtuar ose te ata të hospitalizuar.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Përdorimi i këtij medikamenti duhet të shmanget gjatë shtatzënisë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose po planifikoni një shtatzëni këshillohuni me mjekun tuaj, përpara përdorimit të këtij medikamenti.

Ky medikament përmban qeliza të gjalla, për këtë arsye nuk duhet të përzjehet me ujë shumë të ngrohtë (mbi 50°C), me pije të ftohta ose alkoolike, dhe as me ushqim.
Ky medikament kundërindikohet tek pacientët që vuajnë nga galaktozemia, sindroma e keqpërthithjes së glukozë dhe galaktozës apo dhe nga defiçiti i laktazës.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përdoreni gjithmonë këtë medikament siç e ka përshkruar mjeku juaj apo siç përshkruhet në fletë-udhëzues.
Këshillohuni me farmacistin tuaj nëse nuk jeni të sigurt për përdorimin.
Doza e këshilluar për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç është 1-2 kapsula, 1-2 herë në ditë.
Kapsulat pihen siç janë të shoqëruara me një gotë ujë.
Përdorimi i kapsulave tek fëmijët nën 6 vjeç nuk rekomandohet, pasi ekziston mundësia që të mbyten.
Për ta është formulimi pluhur më i përshtatshëm.

Përbërësit

Saccharomyces boulardii CNCM I-745: 250.00mg, lactose, magnesium stearate. Capsule shell: gelatine, titanium dioxide (E171).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping