info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Ducray Dexyane MeD Palpebral

Çmimi:2,400.00 L 1,920.00 L -20%

Përkujdesje trajtuese kundër ekzemës specifike për zonën e qepallave.
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: DU079
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

15 ml

Specific For

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Dexyane MeD Palpebral trajton lezionet e ekzemës atopike dhe të kontaktit, duke kufizuar përsëritjen e tyre.

Lehtësim dhe dekongjestionim i menjëhershëm.
Qetëson kruajtjen dhe dhimbjen, zvogëlon skuqjen dhe irritimet.
Rivendos barrierën e lëkurës.
Kufizon aderencën bakteriale.

Përmban:
– 51% fazë hidratuese (glicerinë, gjalpë shea dhe trigliceride)
– rrjetë polisakaride natyrale
– hidroksidecinë
– enoksolone.

Pa aromë, pa përmbajtje kortizonesh.
Testuar për praninë e nikelit.

Përdorimi

Aplikoni një shtresë të hollë direkt në lezionet e ekzemës inflamatore të qepallave, duke shmangur çdo kontakt me syrin.
Vetëm për përdorim të jashtëm.
Mund të përdoret si trajtim i pavarur, në kombinim ose si një vazhdim i kortikosteroideve topike një ose dy herë në ditë.
Për bebe nga 3 muaj e sipër, fëmijë, të rritur.

Përbërësit

Water (Aqua), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Polysorbate 60, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Butyrospermum Parkii Butter), Propylene Glycol, Beeswax (Cera Alba), Glyceryl Stearate PEG-100 Stearate, 10-Hydroxydecenoic Acid, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Glycyrrhetinic Acid, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Sclerotium Gum, Sorbitan Isostearate, Citric Acid.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping