info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

DR.Grandel Effect Peeling

Çmimi:L3,900.00

Formulim me efekt peeling
75 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Formulim i cili në sajë të ekstrakteve të bambusë, largon qelizat e sipërme ”të vdekura” të lëkurës dhe papastërtitë.
Argjila absorbon yndyrën e tepërt dhe ngushton poret.
Nxit mikroqarkullimin në lëkurë dhe e hidraton atë.
Që me aplikimin e para lëkura juaj do jetë më e butë, më uniforme dhe me shumë shkëlqim.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë, masazhohet për pak minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.
Rekomandohet të përdoret 1-2 herë në javë.

Përbërësit

aqua (Water), Kaolin, Talc, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butylene Glycol, Bambusa Arundinacea (Bamboo) Stem Extract, Ethylhexyl Isononanoate, Propylene Glycol, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Citric Acid, Bacillus Ferment, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum (Fragrance), CI 42090 (Blue 1), CI 19140 (Yellow 5)