info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Diovol Plus tableta të përtypshme

Çmimi:1,040.00 L

Tableta që neutralizojnë aciditetin e stomakut
Kuti x 50 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

SKU: 2114
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Formulation

Masa

50 tableta të përtypshme

Suitable For

Përshkrimi

Diovol Plus është një medikament me veti antiacide.
Përdoret për parandalimin ose trajtimin e ulçerave, për refluksin gastro-ezofageal (një gjendje që përfshin urthin dhe regurgitimin si pasojë e aciditetit të shtuar të stomakut) ose për të ndihmuar në lehtësimin e simptomave të urthit dhe dispepsisë.
Efektet e tij mund të ndihen brenda pak minutash.

Përveç veprimit të dëshiruar, ky medikament mund të shkaktojë edhe disa efekte anësore:
-mund të shkaktojë të përzjera dhe të vjella;
-mund t’i japë jashtëqitjes një ngjyrë të bardhë;
-mund të shkaktojë diarre ose konstipacion.
Çdo person mund të reagojë ndryshe ndaj një trajtimi. Nëse mendoni se marrja e këtij medikamenti po u shkakton efekte anësore (duke përfshirë ato të përshkruara këtu ose të tjera), bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Ndërveprimet
Ky medikament mund të ndërveprojë me medikamente të tjera ose suplemente, ndonjëherë në mënyrë të konsiderueshme. Megjithatë, shumë ndërveprime mund të trajtohen nga një rregullim i dozës ose një ndryshim në orarin e mjekimit. Kontrolloni me farmacistin tuaj përpara se të përdorni këtë medikament në kombinim me ndonjë medikament tjetër (përfshirë produkte pa recetë), vitamina ose produkte natyrale.

Përpara se të filloni përdorimin e këtij medikamneti konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj:
-nëse keni një problem shëndetësor të caktuar, nëse pini duhan dhe për gratë, nëse jeni ose dëshironi të mbeteni shtatzënë ose ushqeni me gji;
– nëse keni alergji ndaj ndonjë medikamenti ose ndonjë substance tjetër (p.sh. ndaj ushqimit, lateksit, etj.);
-për ndërveprimet midis medikamenteve (në rastet kur jeni duke përdorur medikamente ose suplement ushqimore).

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Tabletat e përtypshme mund të përdoren zakonisht deri në 4 herë në ditë. Megjithatë, mjeku ose farmacisti juaj mund të sugjerojë një dozë dhe orar tjetër, më të përshtatshëm për ju.
Në përgjithësi, ai përdoret vetëm kur është e nevojëshme.

E rëndësishme: Ndiqni udhëzimet në etiketë. Mos përdorni më shumë nga ky produkt, ose më shpesh, sesa është përshkruar. Tabletat duhet të përtypen dhe të gëlltiten me ujë. Nëse tabletat ju duken shumë të forta, shtypini dhe përziejeni fillimisht me pak ujë.

Ky medikament mund të merret me ose pa ushqim.

Përbërësit

Përbërësit kryesorë:
-hidroksid alumini-karbonat magnezi;
-hidroksid magnezi;
-simetikon.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping