info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Dexeryl Cream

Çmimi:1,200.00 L

Krem me veti hidratuese dhe ushqyese, për lëkurë të thatë dhe atopike
Tub x 250 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

250 g

Suitable For

Përshkrimi

Dexeryl është një krem i formuluar specifikisht për persona me lëkurë të thatë.
Kremi formon një film mbrojtës, veshës, në sajë të pranisë së parafinës së bardhë të lëngshme që:
– pengon humbjen e ujit;
– luan rolin e një barriere, që mbron nga faktorët e jashtëm dëmtues.
Gliceroli i pranishwm hidraton lëkurën dhe ruan balancën ujore në lëkurë.

Në sajë të formulimit unik, Dexeryl krem pakëson dhe parandalon irritimet e lëkurës.

Dexeryl krem nuk duhet të përdoret nëse keni alergji nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.
Nuk duhet të kombinohet njëkohësisht me kremëra të tjerë që janë për përdorim lokal.
Nuk duhet të aplikohet në plagë, mukoza ose sy.
Të mos gëlltitet.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të përdoret deri në 6 muaj mbas hapjes.

Përdorimi

Aplikohet një shtresë e hollë kremi në zonën e lëkurës që duhet trajtuar.
Mund të aplikohet 1 ose 2 herë në ditë.
Në rastet kur është e nevojshme kremi mund të aplikohet më shpesh, por asnjëherë më shumë se 6 herë në ditë.
Mbylleni mirë kapakun e tubit pasi keni aplikuar kremin.

Përbërësit

glycerol, white soft paraffin, liquid paraffin, glycerol monostearate, stearic acid, dimethicone, macrogol 600, trolamine, acrylamide / acryloidimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate, pentylene glycol, ethylhexylglycerin, carbomer, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping