info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Cardiosteroil S.L.O

Çmimi:1,600.00 L

Suplement ushqimor me acide yndyrore omega për mirëqënien e përgjithshme
Kuti x 40 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 4496375
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

40 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Cardiosteroil është një suplement ushqimor që ka për qëllim të reduktojë nivelin e lipoproteinës me densitet të ulët, ose LDL (i njohur edhe si “kolesteroli i keq”), në gjak deri në 27%.
Ndihmon në ruajtjen e një niveli të pranueshëm të LDL.
Kardiosteroili është i pasur me acidet yndyrore omega-3, omega-6 dhe omega-9.
Mendohet se ka një ndikim pozitiv në parandalimin e sklerozës.

Acidet yndyrore omega 3-6-9 mund të ndihmojnë në:
– uljen e presionit të gjakut;
– zvogëlimin e inflamacionit;
– zvogëlimin e rrezikut të mpiksjes së gjakut.

Cardiosteroil është i formuluar si kapsulë e butë dhe është i mikroinkapsuluar, në mënyrë që të parandalohet fenomeni i oksidimit, për këtë arsye nuk ka nevojë t’i shtoni vitaminë E.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje të caktuar këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1 deri në 2 kapsula në ditë, përpara vaktit ushqimor.
Kapsulat shoqërohen me një gotë ujë.

Përbërësit

Omega-3, salmon oil, evening primrose oil,

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping