info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Caffetin Menstrual (ibuprofen)

Çmimi:109.00 L

Medikament OTC që qetëson dhimbjet me origjinë të ndryshme
Kuti x 10 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

10 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Caffetin Menstrual përmban lizinat ibuprofeni, që bën pjesë në grupin e barnave AIJS, me efekt analgjezik (qetëson dhimbjen), antipiretik (ul temperaturën) dhe anti-inflamator (ul enjtjen).

Mos e përdorni Caffetin Menstrual nëse:
– jeni alergjik ndaj ibuprofenit ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi;
– keni patur përkeqësim të astmës, rash në lëkurë, kruarje, rrjedhje hundësh, enjtje të fytyrës pasi keni marrë ibuprofen, aspirinë ose barna të tjerë të ngjashëm;
– nëse keni ose keni patur ulçerë peptike, perforim ose gjakderdhje gastro-intestinale;
– nëse keni patur gjakderdhje gastro-intestinale ose perforim kur keni marrë rastësisht medikamente anti-inflamatore josteroide;
– nëse jeni duke marrë barna të tjerë anti-inflamatorë josteroidë ose aspirinë më shumë se 75 mg në ditë;
– nëse keni funksion të dëmtuar të mëlçisë dhe veshkave;
– nëse vuani nga sëmundje të sistemit kardiovaskular;
– nëse keni çrregullime të koagulimit të gjakut;
– nëse keni vështirësi të frymëmarrjes;
– nëse jeni në 3 mujorin e fundit të shtatzënisë;
– nëse jeni nën 12 vjeç.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos e përdorni këtë bar në tremujorin e fundit të shtatzënisë ose nëse ushqeni me gji.
Këshillohuni gjithmonë me mjekun tuaj.

Disa efekte të mundshme anësore:
– shenja të gjakderdhjes intestinale;
– shenja alergjike serioze;
– marrje mendsh;
– rrahje të shpeshta të zemrës;
– reaksione të rënda në lëkurë.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç mund të marrin 1-2 tableta si dozë e vetme. Intervali midis dy dozave nuk duhet të jetë më pak se 4 orë.
Doza maksimale ditore është 1200 mg (pra maksimumi 6 tableta).
Caffetin Menstrual nuk duhet të përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç.
Personat që kanë probleme me stomakun duhet të marrin Caffetin Menstrual me ushqim.
Nëse nuk ndiheni mirë ose ndiheni më keq pas 3 ditëve përdorim, këshillohuni me mjekun për vazhdimin ose jo të këtij medikamenti.

Përbërësit

ibuprofen, celulozë mikrokristaline silici, kopovidon, kroskarmelozë natriumi, silic koloidal anhidër, stearat magnezi, talk, opadri rozë II, maltodekstrinë, trigliceride me zinxhir të mesëm, ngjyrë E171, E124, E110, E132, opadri hiri, lecitine soje

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping