info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Buona Buonavit D3F Drops

Çmimi:L1,193.00

Vitaminë D3 dhe fluor për fëmijë 12 ml

Stock: 2 in stock

SKU: BUO001
Tags: , , , , ,

Additional information

Përshkrimi

Formulim që kombinon vitaminën D3 me fluorin.
Vitamina D3 është e rëndësishme për kockat, kurse fluori për mirëmbajtjen e dhëmbëve.
Nuk zëvëndëson dietën ushqimore.
Nuk këshillohet marrja e produkteve me bazë fluori kur përqëndrimi i tij në ujin e pijshëm është mbi 0.7mg/l.
Nuk rekomandohet te individët që janë të ndjeshëm ndaj ndonjërit prej përbërësve të formulimit.
Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.
Produkti ruhet në vend të freskët, të thatë, i mbrojtur nga drita.
Pa gluten.
Pa laktozë.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të merren 4 pika në ditë.
Pikat mund të jepen siç janë ose të tretura në pak ujë.
Nuk rekomandohet të treten në qumësht, kos ose lengje frutash.

Përbërësit

Acqua depurata; fruttosio; colecalciferolo (vitamina D3); monofluorofosfato di sodio; correttori di acidità: acido citrico, acido lattico; conservante: sorbato di potassio; aroma.