info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Bronchostop Sine shurup

Çmimi:540.00 L

Medikament OTC që kombinon ekstraktet bimore me qëllim që të qetësojë kollën
120 ml

Stock: Ka stok

SKU: 002578
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

120 ml

Suitable For

Përshkrimi

Medikament bimor tradicional që lehtëson irritimin e fytit dhe promovon ekspektorimin e mukusit të trashë në kollën e shoqëruar me ftohje.
Ky produkt është një medikament bimor tradicional i regjistruar për t’u përdorur në indikacionet e specifikuara.
Duhet të flisni me një mjek nëse nuk ndiheni më mirë ose nëse ndjeheni më keq pas 5 ditësh.

Mos përdorni Bronchostop Sine shurup për kollë:
-nëse jeni alergjik ndaj bimës së trumzës, rrënjës së mëllagës së bardhë, ndaj anëtarëve të tjerë të familjes Lamiaceae ose ndonjë prej përbërësve të tjerë të këtij bari.

Përdorimi te fëmijët nën 2 vjeç nuk rekomandohet për shkak të mungesës së të dhënave dhe për shkak se duhet kërkuar këshilla mjekësore.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Në mungesë të të dhënave të mjaftueshme, përdorimi gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji nuk rekomandohet.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, dyshoni se mund të jeni shtatzënë ose jeni duke planifikuar një shtatzëni pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla para se të merrni këtë bar.

Si të gjithë medikamentet e tjerë, ky bar mund të shkaktojë efekte anësore, megjithëse jo të gjithë i shfaqin ato.
Reaksione mbindjeshmërie si dhe çrregullime në stomak janë vënë re gjatë përdorimit të barnave që përmbajnë trumzë. Frekuenca e shfaqjes nuk dihet.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Gjithmonë merrni këtë medikament siç përshkruhet në fletë-udhëzues ose siç e ka përshkruar mjeku ose farmacisti juaj.
Kontrolloni me mjekun ose farmacistin tuaj dozën dhe mënyrën e marrjes nëse nuk jeni të sigurt.
Doza e rekomanduar është:
-Të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç: 15 ml çdo 3 deri në 4 orë (4 deri 6 herë në ditë; doza maksimale ditore deri në 90 ml).
-Fëmijët nga 4 – 11 vjeç: 7.5 ml çdo 3 deri në 4 orë (4 deri 6 herë në ditë; doza maksimale ditore deri në 45 ml).
-Fëmijët nga 2 – 3 vjeç: Pas konsultimit me një mjek, 7.5 ml çdo 3 deri në 4 orë (4 deri 6 herë në ditë; doza maksimale ditore deri në 45 ml) mund të administrohet.

Pas hapjes mund të ruhet dhe përdoret deri në 4 javë.

Përbërësit

Lëndë aktive janë : 15 ml (= 16,7 g) përmbajnë:
0.12 g ekstrakt i thatë i trumzës (Thymi herba, raporti bar- ekstrakt = 7-13: 1 (DER), agjent ekstraktimi: ujë)
0.83 g ekstrakt i lëngshëm i rrënjës së mëllagës së bardhë (Althaeae radix, raporti bar- ekstrakt = 1:13 (DER), agjent ekstraktimi: ujë)
Përbërësit e tjerë janë:
Ksilitol (E 967), metil-4-hidroksibenzoat (E 218), propil-4-hidroksibenzoat (E 216), koncentrat i lëngut të mjedrës (që përmban sakarozën, glukozën dhe fruktozën), aromën e mjedrës (që përmban propilen glikol (E 1520)), gomë Xantan, acidit citrik monohidrat (E 330), maltodextrin, goma arabike, ujë i purifikuar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping