info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tavipec Kapsula (esencë e vajit të livandos)

Çmimi:344.00 L

Medikament OTC për trajtimin e kollës
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 4835
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Kapsulat Tavipec përmbajnë lëndë vepruese me origjinë bimore: esencën vajore të livandos.

Vaji i livandos ka efektet e mëposhtme:
-Mukolitik dhe ekspektorant. Mukoza viskoze lëngëzohet dhe transportohet në mënyrë aktive drejt gojës, pra eleminohet më lehtë nga organizmi.
-Rrit imunitetin: përmirëson fuqitë mbrojtëse jo-specifike të trupit nëpërmjet aktivizimit të leukociteve.
-Veprim antimikrobik.

Kapsulat Tavipec përdoren si ekspektorante dhe si terapi ndihmëse në rastet e:
– bronkitit akut dhe kronik;
– bronkoekstazisë;
– laringo-bronkiteve;
– emfizemave bronkiale;
– kollës së shkaktuar nga duhani;
– sinuzitit;
– bronkitit tek pacientët me tuberkuloz.

Mos përdorni Tavipec nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Efekte të mundshme anësore:
– marrje mendsh;
– gromësima;
– shqetësime në stomak si pasojë e vajit esencial.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Kapsulat Tavipec mund të përdoren gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet që të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç të konsumojnë 3 herë në ditë nga 2 kapsula.
Kapsulat gëlltiten të shoqëruara me një gotë ujë, rreth 30 minuta para ngrënies së ushqimit.
Në varësi nga lloji i sëmundjes kapsulat Tavipec mund të përdoren për një periudhë të gjatë kohore.

Përbërësit

esencë vajore e lavandulës, xhelatinë, glicerinë, kinolinë e verdhë, e verdhë në portokall, copolimer akrilat i acidit etilmetakrilik, laurilsulfat natriumi, propilen glikol, polisorbat 80, monostearat gliceroli

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping