info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Mucosolvan Junior shurup 15 mg/5 ml (ambroksol)

Çmimi:369.00 L

Shurup me veprim mukolitik për trajtimin e kollës me sekrecione
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: 4003
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Suitable For

Përshkrimi

Përbërësi aktiv: hidroklorur ambroksoli.

Indikimet
Terapia mukolitike e kollës produktive në sëmundjet bronkopulmonare akute ose kronike të shoqëruara me sekretim jonormal dhe transport të dëmtuar të mukusit.

Kundërindikimet
Hipersensitiviteti ndaj substancës aktive ose ndaj ndonjë prej përbërësve të tjerë në formulim.

Tregojini mjekut ose farmacistit nëse keni marrë, jeni duke marrë apo do merrni medikamente të tjera.
Nuk njihen ndërveprime të rëndësishme.

Ky produkt mjekësor përmban 26 mg propilenglikol në 5 ml lëng. Nëse fëmija juaj është më pak se 4 javësh, bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara se t’u jepni këtë medikament, veçanërisht nëse fëmija juaj po merr edhe medikamente të tjera që përmbajnë propilenglikol ose alkool.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Për fëmijët nën 2 vjeç këshillohuni me mjekun tuaj përpara se tu jepni këtë medikament.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-fëmijët nën 2 vjeç, 2 herë në ditë nga 2.5 ml;
-fëmijët 2 deri në 6 vjeç, 3 herë në ditë nga 2.5 ml;
-fëmijët 6 deri në 12 vjeç, 2-3 herë në ditë nga 5 ml;
-të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç, në 2 deri në 3 ditët e para të trajtimit 10 ml 3 herë në ditë, më pas 5 ml 3 herë në ditë.

Përbërësit

hidroklorur ambroksoli, sukralozë, acidi benzoik, celulozë hidroksietili, manaferrat e egra, aromë vanilje (përmban glikol propileni), ujë të pastruar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping