info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene XeraCalm A.D Baume Relipidant 200 ml

Çmimi:L3,200.00

Xeracalm A.D – Balsam rilipidizues 200ml.
Balsam për lëkura të thata dhe atopike.

Stock: 2 në stok

Pershkrimi

Formulim specifik steril për tharjen e lëkurës së bebeve, fëmijëve dhe të rriturve, për lëkura atopike, lëkura të irrituara e të skuqura nga tharja. Ushqyes, jo i yndyrshëm që absorbohet lehtësisht nga lëkura. I formuluar me ujë termal, zbut dhe qetëson lëkurën. Përmban Omega -6 dhe ceramide që mundësojnë hidratimin dhe rivendosjen e ekuilibrit të shtresës lipidike të lëkurës. Pa konservues, pa parfum, pa paraben, pa gluten, pa sojë.

Perdorimi

Aplikohet 1-2 herë në ditë në zonat e thata të lëkurës së fytyrës dhe trupit.

Perberesit

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, MINERAL OIL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PEG-12, OENOTHERA BIENNIS OIL. GLYCERYL STEARATE, MYERTH-3 MYRISTATE PEG-100 STEARATE, POLYACRYLATE-13, AQUAPHILUS DOLOMIAE EXTRACT, ARGININE, CITRIC ACID, EVENING PRIMROSE OIL/ PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS, GLYCINE, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, SODIUM ACETATE, SORBITAN ISOSTEARATE, TOCOPHEROL, WATER.