info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Lait SPF 50+

Çmimi:L2,900.00 L2,030.00 -30%

Qumësht mbrojtës nga dielli SPF 50+ për lëkurë të ndjeshme

100 ml

Stock: Out of stock

SKU: AV067

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

, ,

Spf

Action

, ,

Pershkrimi

Formulim që ofron mbrojtje të përshtatshme si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj rrezatimit UVB. Rezistent ndaj ujit dhe lehtësisht i absorbueshëm nga lëkura.

Perdorimi

Aplikohet në lëkurë rreth 30 minuta para ekspozimit në diell dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). OCTOCRYLENE. CYCLOMETHICONE. DICAPRYLYL ETHER. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL. WATER (AQUA). BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. CETEARYL ISONONANOATE. GLYCERIN. TITANIUM DIOXIDE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. C12-15 ALKYL BENZOATE. DIISOPROPYL ADIPATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. STEARYL ALCOHOL. PVP/EICOSENE COPOLYMER. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DIMETHICONE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. PROPYLENE GLYCOL. SILICA. SORBIC ACID. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM. TOCOPHEROL.