info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Cicalfate mains 100ml

Çmimi:L1,900.00

Cicalfate , Krem riparues për duart 100ml.
Krem i përshtatshëm për lëkurën e thatë e të dëmtuar të duarve.

Stock: 2 në stok

Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm për ushqyerjen, ripërtëritjen dhe zbutjen e duarve të çara dhe të thata. Nuk është i yndyrshëm, absorbohet shpejt nga lëkura dhe lë një ndjesi të këndshme. Pa parfum, pa paraben, pa gluten, pa sojë, hipoalergjik.

Perdorimi

Aplikohet dy herë në ditë,veçanërisht në zonat më të thata dhe të dëmtuara të duarve.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). MYRETH-3 MYRISTATE. PEG-45/DODECYL GLYCOL COPOLYMER. DIMETHICONE. ALUMINUM SUCROSE OCTASULFATE. OCTYLDODECANOL. PEG-7 GLYCERYL COCOATE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. GLYCERIN. BEESWAX (CERA ALBA). CETYL ALCOHOL. COPPER SULFATE. DIMETHICONOL. DISTEARDIMONIUM HECTORITE. GLYCERYL STEARATE. MAGNESIUM SULFATE. PHENOXYETHANOL. SODIUM BENZOATE. WATER (AQUA). XANTHAN GUM. ZINC SULFATE.