info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico Peeling Cream

Çmimi:2,500.00 L

Krem me efekt eksfoliues.
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: AESTH18
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Krem me efekt peeling për të gjitha tipet e lëkurës, i cili largon butësisht qelizat e vdekura të lëkurës pa shkaktuar irritim.
Tekstura e lëkurës përmirësohet dhe hidratimi i lëkurës rritet.

Mikrogrimcat me origjinë bimore largojnë butësisht qelizat e vdekura të lëkurës.
Në të njëjtën kohë, lëkura pastrohet plotësisht nga papastërtitë dhe sebumi i tepërt.
Vaji i avokados jo komedogjenik kujdeset intensivisht për lëkurën e ndjeshme, duke mbështetur në të njëjtën kohë funksionin e barrierës.
Provitamina B5 (panthenoli) nxit rigjenerimin e lëkurës, rrit dhe rregullon aftësinë e lëkurës për të mbajtur hidratimin dhe ka efekt zbutës.

Kremi me efekt peeling mund të përdoret edhe në trup, si në bërryla të vrazhda ose zona të ashpra në pjesën e sipërme të krahëve.

Përdorimi

Pas pastrimit aplikojeni Aesthetico Peeling Cream një ose dy herë në javë në lëkurë ende të lagu dhe masazhojeni me lëvizje rrethore.
Intensiteti i efektit peeling mund të ndikohet nga kohëzgjatja e masazhit.
Shpëlajeni me ujë të vakët të bollshëm.

Aesthetico Peeling nuk duhet të përdoret në rastin e inflamacionit akut.

Përbërësit

AQUA, HYDROGENATED CASTOR OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, GLYCERIN, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, CETEARYL ISONONANOATE, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, ETHYLHEXYL STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPPHERYL ETHER, LECITHIN, TOCOLINE, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, AMMONIA, SODIUM LEVULINATE, SODIUM ANISATE, BENZOIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, PANTHENOL, CITRIC ACID, LACTIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PERFUME

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping