info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico Fruit Complex Plus C Face Cream

Çmimi:3,960.00 L

Krem nate trajtues me 8% acide frutash dhe vitaminë C.
30 ml

Stock: Ka stok

SKU: AESTH06
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Kremi i fytyrës Fruit Complex Plus C kombinon acidet e frutave dhe vitaminën C dhe ofron përkujdesje efektive kundër moshës për njëtrajtësimin e lëkurës.
Tekstura e lëkurës përmirësohet, ndërkohë që fitosterolet rrisin lagështinë e lëkurës dhe mbështesin efektin zbutës.
Është gjithashtu ideal në kombinim me peeling kimik për të përmirësuar dhe ruajtur rezultatet e terapisë.

Për lëkurën e cila ka humbur elasticitetin dhe ka shfaqur rrudhat.
Krem intensiv me acide frutash për natën me vitaminë C për të rafinuar rrudhat (vlera e pH 3.2).
Substancat e glikolit përmirësojnë teksturën e lëkurës dhe vitamina C stimulon prodhimin e kolagjenit.
Ekstrakti i arrave siguron hidratim intensiv.

Përdorimi

Aplikoni kremin në fytyrë, qafë dhe dekolte në mbrëmje pas pastrimit të lëkurës.
Testojeni në parakrah përpara përdorimit. Aplikojeni në fillim 1-2 herë në javë. Nëse tolerohet mirë, mund të vazhdohet aplikimi deri në 2 herë në ditë.
Gjithashtu, gjatë ditës duhet të përdoret kremi mbrojtës ndaj diellit.

Përbërësit

AQUA, GLYCOLIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) OIL UNSAPONIFIABLES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, UREA, PROPANEDIOL, ASCORBIC ACID, NIGELLA SATIVA SEED OIL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL STEARATE, TRA, ABIES mimosa tenuiflora BARK EXTRACT, tOCOPHEROL, esculin, Galactoarabinan, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL, Ascorbyl Palmitate, gLYCERIN, PROPYLENE gLYCOL, cARBOMER, lECITHIN, ammonium Acryloyldimethyltaurate / VP copolymer, AMMONIA, SODIUM BENZOATE, Sodium Cetearyl Sulfate, Dehydroacetic Acid, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate , LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE, DISODIUM PHOSPHATE, POTASSIUM PHOSPHATE, PERFUME

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping