info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma Exomega Gel moussant emollient

Çmimi:L2,700.00

EXOMEGA Xhel Larës për lëkura shumë të thata dhe atopike

500ml

Stock: 2 në stok

Përshkrimi

Xhel i përshtatshëm për trajtimin e lëkurave të thata dhe me tendencë atopike për të gjitha moshat (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Produkt që përdoret si larës për fytyrën dhe trupin.

Formulë me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, glicerinë dhe kompleksin unik Filaxerin të pasur me acide yndyrore Omega-6.

Ushqen dhe zbut lëkurën dhe i jep asaj një ndjesi komforti.  Rindërton barrierën mbrojtëse të lëkurës.

Pa parabene, pa sapun. Pa parfum.

Përdorimi

Aplikohet çdo ditë si për të rritur ashtu dhe për fëmijë. Përdoret si për fytyrën e për trupin.

Përbërësit

WATER (AQUA) DISODIUM COCOAMPHODIACETATE PEG-7 GLYCERYL COCOATE DECYL GLUCOSIDE POLYSORBATE 20 SODIUM CHLORIDE CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE 10-HYDROXYDECENOIC ACID AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT (AVENA SATIVA LEAF/STEM EXTRACT) BENZOIC ACID CITRIC ACID GLYCERIN GLYCERYL LAURATE LACTIC ACID MALTODEXTRIN OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL) TOCOPHEROL.