info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Promo Pharma E’ Zucchero Addolcente

Çmimi:780.00 L

ëmbëlsues me bazë stevioli
Paketim x 50 bustina

Stock: Ka stok

SKU: PP11
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

50 bustina

Suitable For

ëmbëlsues me bazë eritritoli dhe stevioli, me origjinë natyrale.
Eritritoli gjendet kryesisht te frutat, kurse stevioli përftohet nga gjethet e bimës Stevia rebaudiana. Stevioli është rreth 300 herë më i ëmbël se sheqeri i zakonshëm.

Përdoret nga personat që ndjekin dieta hipo-kalorike dhe nga të gjithë ata që duan të pakësojnë konsumimin e sheqerit.
I përshtatshëm për t’u përdorur dhe nga diabetikët.
është i ëmbël si sheqeri normal, nuk shkakton karies dhe nuk nxit zhvillimin e kandidozave (infeksione mykotike të shkaktuara nga candida).

Nuk ndikon te indeksi glicemik.
100% natyral.
Pa gluten.
I përshtatshëm për veganë.

Përdoret në të njëjtën sasi si sheqeri i zakonshëm.

Sweeteners: erythritol, steviol glycosides (from leaves of Stevia rebaudiana Bertoni)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.