info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natural Factors Saw Palmetto 500 mg

Çmimi:3,000.00 L

Suplement me farat e bimës Saw Palmetto për meshkujt që kanë probleme me rrugët urinare dhe prostatën
Paketim x 90 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

90 kapsula

Suitable For

Sipas studimeve të shumta është vërtetuar që tek meshkujt pas moshës 45 vjeçare, fillon zmadhimi i prostatës.
Kur kjo ndodh fillojnë dhe disa probleme që lidhen me zmadhimin dhe inflamacionin e prostatës ku përmendim:
-shtim të urinimit gjatë natës;
-dhimbje gjatë urinimit;
-djegie gjatë urinimit;
-vështirësi gjatë urinimit;
-ndikim negativ në funksionet seksuale.

Një ndër faktorët që çojnë në zmadhimin e prostatës është shndërrimi i testosteronit në dihidrotestosteron.
Saw Palmetto është një bimë që pengon reaksionin e shndërrimit të testosteronit në dihidrotestosteron.
Farat e Saw Palmettos kanë veti:
-të shmangin problemet gjatë urinimit;
-të pakësojnë urinimin gjatë natës;
-të përmirësojnë funksionet seksuale.

Në ditët e sotme suplementet me Saw Palmetto përdoren jo vetëm nga meshkujt, por dhe nga femrat të cilat kanë probleme të shkaktuara nga shtimi i androgjenëve si hirsuitizmi apo dhe tek femrat që vuajnë nga sindroma e ovareve policistike.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një kapsul, 2 deri në 4 herë në ditë, ose siç rekomandohet nga mjeku.
Të mos tejkalohet doza ditore.

Each Capsule Contains:
Saw palmetto powder (Serenoa repens) (berry) 500 mg

Gelatin capsule (gelatin, purified water), silica, vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.