info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Vitamin C 1000 mg

Çmimi:2,600.00 L 2,080.00 L -20%

Vitaminë C për të rritur me çlirim të zgjatur.
60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë, e njohur kryesisht për vetitë e saj antioksiduese (mbron qelizat nga radikalet e lirë).

Përfitimet e vitaminës C në organizëm:
– merr pjesë në sintezën e kolagjenit, ndaj është e nevojshme për kockat dhe kartilagjet;
– rrit mbrojtjen imunitare, e dobishme për personat të cilët kanë rezistencë të ulët dhe preken shpejt nga infeksione;
– përshpejton proçesin e rigjenerimit të indeve.
– kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor;
– mbron qelizat nga stresi oksidativ;
– ndihmon në përthithjen e hekurit dhe redukton lodhjen.

Suplementet me vitaminë C rekomandohet të përdoren nga:
– persona të cilët merren me aktivitet sportiv;
– persona të cilët duan të kenë më shumë energji dhe të forcojnë sistemin e tyre imunitar;
– duhanpirësit;
– personat të cilët nuk konsumojnë ushqime të pasura me vitaminë C.

E përshtatshme për persona me stomak të ndjeshëm, pasi Health Aid sjell kombinim e vitaminës C me acerola dhe rosehip.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– niseshte
– soje
– qumësht
– kripë.

E përshtatshme për vegantët & vegjetarianët.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Vitamin C (ascorbic acid, HPMC), Hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC), microcrystalline cellulose, Rosehip Powder (rosa canina), Anti-caking Agent (silica, veg. magnesium stearate), Crosslinked sodium carboxy methyl cellulose (SCMC)], Coating (SCMC, dextrin, dextrose, soy lecithin, sodium citrate), Acerola Powder, Hesperidin, Rutin.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.