info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Vitamin B3 250 mg

Çmimi:1,950.00 L 1,560.00 L -20%

Suplement ushqimor me vitaminë B3.
90 tableta

Stock: Ka stok

SKU: H.AID44
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

90 tableta

Suitable For

Suplement ushqimor me vitaminë B3.
Niacinamidi, i njohur gjithashtu si niacin, kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor, funksionin normal psikologjik, mirëmbajtjen e mukozave dhe të lëkurës si dhe reduktimin e lodhjes.
Absorbohet lehtësisht nga organizmi.

Funksionet e vitaminës B3:

– Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ruan lëkurën të shëndetshme.
– Ruan funksionet normale të nervave dhe trurit.
– Përmirëson memorien.
– Ndihmon në tretjen e ushqimit dhe përthithjen e karbohidrateve, yndyrave dhe proteinave.
– E dobishme për ruajtjen e shëndetit të kyçeve.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– qumësht
– kripë
– ngjyrues artificialë.

I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë gjatë ushqimit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Bulking agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Vitamin B3 (niacinamide), Anti-caking Agent (veg.magnesium stearate, veg.stearic acid, silica), Glazing Agent (hypromellose).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.