info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Erba Vita FermentFlor

Çmimi:1,980.00 L 1,683.00 L -15%

Suplement ushqimor për normalizimin e florës intestinale
Paketim x 30 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 kapsula

Suitable For

Erba Vita FermentFlor është një suplement ushqimor, tepër i përqëndruar, me bazë probiotikësh të gjallë dhe aktivë, të nevojshëm për rivendosjen e ekuilibrit në florën intestinale.
Krahas probiotikëve përmban:
-vitaminën B2 e cila mbron mukozat;
-vitaminat B12 dhe B9, që rrisin mbrojtjen imunitare.

Rekomandohet të përdoret:
-si bashkëshoqëruese në terapitë me antibiotikë;
-në rastet e diarresë me shkaqe të ndryshme;
-në rastet e situatave stresuese që ndikojnë negativisht në florën intestinale;
-në rastet e një diete të varfër ushqimore.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Rekomandohet të konsumohen 1-2 kapsula në ditë.
Në rastet kur janë shoqërues të një terapie me antibiotikë, merrini larg antibiotikut.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Inulina, alfaGOS (alfa-glucoligosaccaridi), Miscela FermentFlor Plus® (Lactobacillus plantarum 14D, Bifidobacterium a. lactis Bi1, Lactobacillus rhamnosus LR1, Lactobacillus acidophilus LA1), Vitamine del gruppo B (Calcio pantotenato (Vit. B5), Piridossina cloridrato (Vit. B6), Riboflavina (Vit. B2), Tiamina cloridrato (Vit. B1), Acido folico (Vit. B9), Cianocobalamina (Vit. B12)).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.