info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

 • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

 • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Tisanoreica Stabilization 8 Days Kit

Çmimi:13,600.00 L

Program ushqimor 8 ditor, për ruajtje të peshës, humbje të mëtejshme të saj dhe detoksifikim i organizmit.

 

Stock: S’ka stok

SKU: 4496099
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Lactose Gluten

Suitable For

Plan ushqimor 8 ditor, i bazuar në ushqimet Tisanoreica® dhe suplementet Decottopia®  nga Gianluca Meh, të marra sipas rekomandimeve në udhëzuesin ushqyes që përfshihet në këtë kit.

 

Çfarë është kiti stabilizues?

Është një plan ushqyes 8 ditor që, në sajë të suplementeve ushqimore të rekomanduara Decottopia promovon detoks të organizmit dhe ndihmon në largimin e lëngjeve të tëpërta të trupit.

Kombinuar me këshillat ushqyese dhe suplementet Tisanoreica®, ky program ju ndihmon të humbni në peshë.

 

Kur ta përdorni

 • Për fazën e dytë të dietës, (pas dietës intensive 3 ose 7 ditore), për të ruajtur peshën e fituar, për të humbur kg të tjerë dhe për të vazhduar proçesin e detoksifikimit.

 

Efekti fiziologjik:

 • Kontrolli i ndjenjës së urisë (griffonia)
 • Metabolizmi i lipideve (yndyrnave) (tërfili)
 • Metabolizmi i karbohidrateve (akacie)
 • Antioksidues (avokado)
 • Me enzimën Lactazë në përmbajtje

Informacion shtesë

Pa gluten

 

 

*Vëmendje

Një protokoll specifik dietik, sado i personalizuar, nuk mund të zëvendësojë kurrë plotësisht një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar ditore dhe duhet të shoqërohet me një mënyrë jetese të shëndetshme dhe aktivitet fizik.

Përpara se të filloni një protokoll specifik dietik, është gjithmonë e nevojshme të kërkoni këshilla mjekësore, në lidhje me situatën tuaj personale, në mënyrë që të konstatoni përputhshmërinë me protokollin. Për përdorim optimal, ndiqni këshillat e mjekut.

Produktet duhet të përdoren si pjesë e një diete të përshtatshme me kalori të reduktuara, duke ndjekur një mënyrë jetese të shëndetshme dhe aktivitet fizik.

Për dietat e gjata, që tejkalojnë tre javë, rekomandohet këshilla e mjekut. Nuk rekomandohet për personat me diabet tip 1 të varur nga insulina dhe nefropati të rëndë. Nuk rekomandohet gjatë shtatzësisë dhe gjidhënies.

Mos tejkaloni dozën e rekomanduar.

Paketa përfshin marrjen e shtesave ushqimore (suplementeve) Decottopia®, ushqimeve Tisanoreica® dhe ushqimit ditor, sipas udhëzimeve të përfshira në këtë paketim.

Suplementet TISANOREICA®:

 • Pije me shije kakaoje (8 x 31.5 g)
 • PIJE me shije kapuçino (4 x 28,5g)
 • Pije me shije qumështi(4 X 29g)

Suplementet DECOTTOPIA®:

Pa alkool, pa sheqer, pa konservues, pa gluten.

 • Detox extract(30 ml) -Përmirësim i punës së mëlçisë, efekt detox (angjinare)
 • Training extract (30 ml) – Drenimi i lëngjeve të trupit, përmirësim i funksionit të traktit urinar (asparag)
 • Bowel regulation extract (30 ml) – Rregulli i lëvzshmërisë së zorrëve dhe përmirësim i tratjes (chinese rhubarb)

1 udhëzues me këshillat ushqimore

1 shaker

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.