info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Denk Digest Active

Çmimi:2,297.00 L 2,067.30 L -10%

Suplement ushqimor që ndihmon në mirë-funksionimin e mëlçisë dhe detoksifikimin e saj
Paketim x 30 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

30 kapsula

Suitable For

Mëlçia është organi përgjegjës për detoksifikimin e organizmit dhe për metabolizmin e yndyrnave.
Prodhon lëngun biliar, që së bashku me substanca të tjera shkëpusin yndyrnat nga ushqimi.
Konsumimi i një diete ushqimore të pasur me yndyrna, konsumimi i alkoolit dhe ngrënia shpejt janë faktorë të cilët ndikojnë negativisht në mëlçi. Kjo çon në shfaqjen e simptomave si: gazra, fryrje dhe dhimbje barku.

Digest Active është një suplement ushqimor që kombinon ekstraktet e angjinares me gjëmbin e gomarit, kalçiumin dhe zinkun.
Silimarina që vjen nga gjembi i gomarit, në sajë të vetive antioksiduese mbështet funksionimin normal të mëlçisë, kurse cinarina që përftohet nga ekstraktet e artiçokës mbështet prodhimin e lëngut biliar dhe si rrjedhojë proçesin e tretjes së yndyrnave.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Konsumoni 1-2 kapsula në ditë, përpara vaktit ushqimor, të shoqëruara me shumë ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Nutritional value Per 2 capsules % NRV*
Calcium 240 mg 30
Zinc 3 mg 30
Artichoke extract 200 mg –
Milk thistle extract 125 mg –
*Nutrient reference value according to EU regulation

Calcium carbonate, artichoke extract (16.64%), hydroxypropyl methyl cellulose (capsule shell), milk thistle extract (10.40%), bulking agent calcium phosphate, releasing agent magnesium salts from fatty acids, zinc oxide, colourant titan dioxide (capsule shell), colourant copper complexes of chlorophylls and chlorophyllins (capsule shell).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.