info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Youth Lab Daily Cleanser Combination to Oily Skin

Çmimi:1,690.00 L 1,352.00 L -20%

Larës për lëkurë mikse në të yndyrshme
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Xhel shkumues pastrues, delikat me lëkurën.
Largon papastërtitë nga lëkura, heq make-up-in, largon sasinë e tepërt të yndyrës dhe rregullon prodhimin e saj.
Nuk dëmton shtresën hidro-lipidike të lëkurës.
Hidraton lëkurën dhe e zbut atë.

I përshtatshëm për persona që kanë:
-zonën T të yndyrshme;
-lëkurë me tendencë akneike;
-pore të bllokuara;
-lëkurë të yndyrshme.

Ndër përbërësit aktivë, përgjegjës për vetitë e xhelit përmendim:
-surfaktantët me veprim të butë, që largojnë papastërtitë dhe make up in;
-oligoelementët si bakër, zink, mangan, të cilët kanë veti të rregullojnë prodhimin e yndyrës;
-cocoglukozide, me efekt hidratues dhe qetësues për irritimet;
-Sodium PCA, Sodium Lactate, Urea dhe Fruktoza hidratojnë lëkurën dhe parandalojnë humbjen e ujit.

I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Pa sulfate.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Aplikohet një sasi e vogël e xhelit në fytyrë, qafë dhe në zonën e dekoltesë 2 herë në ditë.
Masazhohet me lëvizje rrethore dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

SLES Free, SLS Free, Silicone Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, PCM and Nitro Musk Compounds Free Aqua (Water), Sodium Cocoyl Glycinate, Cocobetaine, Sodiun Lauroamphoacetate, Cocoglucoside, PEG 120 Μethyl Glucose Dioleate, Lauryl Glucoside, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Propanediol, Caprylyl Glycol, Phenyl Propanol, Copper Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Magnesium Aspartate, Glycerin, Sodium PCA, Sodium Lactate, Inositol, Niacinamide, Urea, Glycine, Fructose, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping