info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Aminexil Clinical 4 Anti-Hair Loss Woman

Çmimi:9,300.00 L 7,905.00 L -15%

Trajtim kundër rënies së flokëve për femra
Paketim me 21 ampula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Action

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim inovativ që vepron kundër 5 shkaqeve të rënies së flokëve:
-dobësim i fibrës së flokut;
-prishja e ekuilibrit të florës së skalpit;
-humbja e rezistencës;
-dobësim i bulbit të flokut;
–mikroqarkullim jo i mirë i skalpit, që sjell pakësim të elementëve ushqyes, për të cilët floku ka nevojë.
Ampulat përmbajnë:
-kompleksin SP94, që rrit rezistencën e fijes së flokut;
-ujin termal vichy, që përmban një sërë mineralesh të aftë të forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës;
-octeinën, që rregullon balancën florën e skalpit;
-argininën, që stimulon mikroqarkullim e gjakut;
-Aminexilin, që forcon bulbin e flokut.
I lehtë në përdorim.
Lehtësisht i absorbueshëm.
Nuk e yndyros skalpin, nuk ngjitet dhe nuk pikon.
I përshtatshëm për persona me lëkurë të ndjeshme.
Hipoalergjik.
I testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.

Përdorimi

Rekomandohet të aplikohet një ampulë një ditë për 6 javë rresht për një trajtim intensiv dhe 3 ampula në javë, për një trajtim mbajtës.
Ampula mund të aplikohet si në flokë të thatë, ashtu dhe në flokë të njomë.

Përbërësit

Aqua/Water, Alcohol Denat, Diaminopyrimidine Oxide, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Aminomethyl Propanol, Arginine, BHT, Caffeine, Lactic Acid, Niacinamide, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Proctone Olamine, Pyridoxine HCI, Safflower Glucoside, Sodium Citrate, Tocopherol, Parfum/Fragrance, Code F.I.L : C184347/1.