info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Uriage Bebé Crème Minérale SPF 50+

Çmimi:2,100.00 L

Krem me filtra mineralë për bebe. SPF 50+
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: URI107
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Mosha

, ,

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Formuluar specifikisht për lëkurën e ndjeshme të bebeve, ky krem ​​ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB falë filtra mineralë.

85% përbërës me origjinë natyrale.
I pasuruar me ujin termal Uriage dhe Aquaspongines, ky produkt mbron lëkurën nga tharja dhe hidraton thellësisht lëkurën delikate të bebeve.
Pa aromë dhe rezistent ndaj ujit.

Përdorimi

Para ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme dhe uniforme për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit.
Riaplikojeni rregullisht, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.
Edhe pse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Përbërësit

DICAPRYLYL CARBONATE – AQUA (WATER, EAU) – TITANIUM DIOXIDE[NANO] – ZINC OXIDE[NANO] – NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE – PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE – SODIUM CHLORIDE – BUTYLENE GLYCOL – NYLON-12 -POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE – STEARIC ACID – ALUMINA – DIMETHICONE – GLYCERIN – OCTYLDODECANOL – MAGNESIUM SULFATE – CERA ALBA (BEESWAX) – GLUCOSE – TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE – XANTHAN GUM – DISTEARDIMONIUM HECTORITE – HYDROGENATED POLYDECENE – TOCOPHERYL ACETATE – TREHALOSE – PROPYLENE CARBONATE – TOCOPHEROL – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – CITRIC ACID

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping