info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Multi-Vitamins Adults

Çmimi:1,429.80 L 1,286.82 L -10%

Suplement për të rriturit që përmban vitamina dhe minerale
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Marrja e suplementeve me vitamina dhe minerale rekomandohet pavarësisht dietës së larmishme ushqimore.
Sipas studimeve marrja e vitaminave dhe mineraleve, sidomos tek të moshuarit pakëson frekuencën e infeksioneve dhe inflamacioneve.

Ndër benefitet që sjellin vitaminat dhe mineralet për organizmin përmendim:
-veprojnë kundër radikaleve të lirë dhe forcojnë mbrojtjen imunitare;
-përmirësojnë humorin dhe funksionet konjitive;
-ndihmojnë pozitivisht në funksionin normal të zemrës dhe të enëve të gjakut;
-sigurojnë densitetin e duhur kockor dhe ruajnë funksionin normal të muskujve;
-marrin pjesë në formimin e elementëve të gjakut dhe të membranave qelizore;
-pakësojnë stresin dhe ndihmojnë në mirë-funksionimin e sistemit nervor;
-përmirësojnë dukshëm gjendjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve;
-përmirësojnë shikimin.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë në ditë, pas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Vitamin A (Retinyl Acetate)
800 mcg

Beta carotene (Provitamin A)
6mg

Vitamin C (Ascorbic Acid)
80 mg

Vitamin D (Cholecalciferol)
10 mcg

Vitamin E (D-alpha tocopherol)
30 mg

Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride)
4 mg

Vitamin B2 (Riboflavin)
4 mg

Vitamin B3 (Niacin)
16 mg

Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride)
6 mg

Folic Acid
400 mcg

Vitamin B12 (Cyanocobalamin)
9 mcg

Biotin (D-biotin)
150 mcg

Pantothenic Acid (D-calcium Pantothenate)
10 mg

Calcium (Carbonate)
160 mg

Phosphorus (Calcium Hydrophosphate)
125 mg

Magnesium (Oxide)
100 mg

Zinc (Oxide)
15 mg

Iron (Ferrous Fumarate)
18 mg

Copper (Sulphate)
2 mg

Manganese (Sulphate)
2 mg

Iodine (Potassium Iodide)
150 mcg

Chromium (Chloride)
120 mcg

Potassium (Chloride)
40 mg

Molybdenum (Sodium Molybdate)
25 mcg

Selenium (Sodium Selenite)
50 mcg

Lutein
3 mg

Vitamin K (Phylloquinone)
30 mcg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping