info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Vitamin C 500mg

Çmimi:2,350.00 L 2,349.10 L -0%

Vitaminë C 500mg
Paketim x 90 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina C është një vitaminë e
tretshme në ujë.
Në këtë formulim vjen në formën e tabletave të përtypshme me shije portokalli.
Ndër funksionet e saj në organizëm përmendim:
-lufton radikalet e lira, duke parandaluar dukurinë e plakjes qelizore;
-merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën dhe artikulacionet;
-ndihmon në funksionin e rruazave të bardha të gjakut, pjesë e sistemit imunitar.
I përshtatur me dietën Kosher.
Pa gluten.
Pa derivate të grurit dhe produkte të bulmetit.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa ngjyrues.
Pa ëmbëlsues.
Pa konservues.
Pa OMGJ.
Pa aromatizues artificialë.
I përshtatshëm për veganë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë e përtypshme në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 1 Chewable Tablet
AMOUNT PER SERVING % DV
Calories 10
Total Carbohydrate 2 g <1%*
Sugars 1 g **
Vitamin C
(sodium ascorbate, L-ascorbic acid,
calcium ascorbate) 500 mg 833%
Sodium 30 mg 1%
Acerola Extract (fruit) 10 mg ***
Rose Hips (fruit) 4 mg ***

Other Ingredients: Sucrose, Fructose, Microcrystalline Cellulose, Xylitol, Natural Flavors, Vegetable Stearic Acid, Siica, Vegetable Magnesium Stearate, Xanthan Gum, Carrageenan, Annatto (color).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping