info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Gentle Iron 20mg

Çmimi:2,470.00 L 2,469.10 L -0%

Integrator me hekur për të rritur
Paketim x 90 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Hekuri është një element i
rëndësishëm për formimin e hemoglobinës (proteinë që transporton oksigjenin nga mushkëritë për në qelizat dhe indet e trupit).
Ai merr pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe në mirë-përdorimin e energjisë.
Bisglicinati i hekurit është delikat me stomakun dhe nuk shkakton konstipacion, çka e bën këtë formulim të jetë më i pranueshëm nga njerëzit në krahasim me formulime të tjera të hekurit.
Nuk përmban produkte të bulmetit.
Nuk përmban OMGJ.
Nuk përmban derivate të grurit.
Pa sojë dhe pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ngjyrues.
Pa aromatizues artificialë.
Pa konservues.
I përshtatshëm për t’u përdorur nga veganë.
I përshtatur me dietën Kosher dhe Halal.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.
Mbidozimi me hekur mund të shkaktojë probleme serioze për fëmijët nën 6 vjeç. Në raste mbidozimi konsultohuni sa më shpejt me mjekun tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsul në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose,
Vegetable Magnesium Stearate, Iron

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping